1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

درب های سرد خانه ای/ گرم خانه ای با استفاده از بروزترین ماشین آلات فشار بالا(های پرشر) تزریق فوم پلی اوریتان ایتالیایی بصورت کاملا یکپارچه تولید میگردد. طراحی و دقت در ساخت این درب ها بگونه ای است که پس از بسته شدن کاملا هوابند گردیده و از هدر روی انرژی جلوگیری می نماید.

با توجه به شوک حرارتی ناشی از تفاوت دمای بیرونی و درونی محیط و نیروی دینامیکی وارده بر درب ها، باید در طراحی و ساخت ویژگی های زیر مد نظر گرفته شوند:

فریم دور درب (کلاف پروفیل دور درب( :

روش های قدیمی تولید درب به این صورت است که ابتدا ساندویچ پانل ها تولید گردیده و سپس در یک کلاف از جنس آلومینیوم و یا ورق آهن رنگ شده جای می گیرند که در این روش پس از گذشت مدتی آب بند و هوا بند بودن درب از محل اتصال ساندویچ پانل ها بهم و به کلاف دچار مشکل می گردد.

این شرکت  از مدرن ترین روش روز دنیا در این بخش از کار بهره گرفته و از پروفیل آلومینیومی اکسترود شده بعنوان کلاف دور درب (فریم درب) استفاده می نماید و دربهای سایزهای گوناگون را بصورت یکپارچه تزریق می نماید.

در این روش چون پروفیل ها دارای شیارهایی هستند که فوم پلی اوریتان به داخل آنها نفوذ می کند، جدا شدن فوم از کلاف پیش نخواهد آمد و آب بند و هوا بند بودن بدلیل یکپارچگی در همه جای درب تضمین شده است.

 عایق بودن:

فوم پلی اوریتان B1 در استاندارد DIN 4102 با فشردگی (دانسیته)40Kg/m³ در خط تمام اتومات ایتالیایی در بین دو ورق رویه و زیره درب تزریق گردیده و متناسب با اختلاف دمای داخل و خارج محیط با استفاده از نرم افزار های تخصصی ، ضخامت فوم برای بسنده بودن ایزولاسیون محاسبه می گردد.

جنس ورق های رویه و زیره نیز متناسب با کارایی مورد نظر انتخاب می گردد که برای محیط های اسیدی، بازی و یا با رطوبت زیاد از ورق های P.V.C یا A.B.S و یا استنلس استیل استفاده می شود.

هرگاه پایداری در برابر ضربه و همزمان مقاومت در برابر زنگ زدن و پوسیدن مورد انتظار باشد، ورق های فایبر گلاس بعنوان زیره و رویه انتخاب می گردند.

ورق های آلوزینک و یا گالوانیزه پیش رنگ شده در رنگ های گوناگون نیز گزینه ای دیگر برای ورق رویه و زیره درب ها هستند.

آب بند و هوا بند بودن:

یکپارچه تزریق شدن درب، کیفیت گسکت مورد استفاده، تاب دار نبودن درب تزریق شده و صاف بودن (تاب دار نبودن) کم، چهار عامل اصلی برای آب بند و هوا بند بودن نسبی درب سردخانه می باشد.  مازاد بر این از یک سیستم آهن ربایی برای چفت تر شدن درب استفاده می نماید که در این حالت گسکت با فشار بیشتری بین درب و کم فشرده گردیده و باعث هوابندی بسیار خوبی می گردد.

در سردخانه های زیر صفر، هنگامی که گسکت مدت زیادی روی کم فشرده باشد یخ زده و به کم می چسبد و در این حالت علاوه بر اینکه درب به سختی باز می گردد، گسکت نیز با گذشت زمان آسیب خواهد دید. برای جلوگیری از این مشکل باید با المنت های گرمایی محل تماس گسکت با کم درب را گرم نمود. در بسیاری از درب ها  این المنت ها در درون گسکت جایگذاری می گردد که به دلیل کشیده شدن سیم اتصال المنت پس از مدت کوتاهی قطع می گردد و عمر المنت نیز کوتاه می شود و از طرفی گسکت نیز خشک می گردد.

شرکت برای جلوگیری از ایراد های قید شده با طراحی خاص این المنت ها را در درون کم درب جایگذاری می نماید.

 ترمال بریک بودن (نبود پل حرارتی) و همزمان مقاومت بالای کم درب:

کم های تولید شده از P.V.C و یا سایر پلاستیک های صنعتی هر چند “ترمال بریک” هستند اما دارای معایبی هستند، از جمله اینکه پس از مدتی تاب بر می دارند، در برابر ضربه ها مقاوم نمی باشند، نصب آنها دشوار است و اتصال کم به پانل بدنه از پایداری لازم برخوردار نمی باشد.

از این رو  کم های فلزی که از ورق خمکاری فولادی تهیه و سپس رنگ کوره ای می گردند  و بصورت دو تکه با فاصله هوایی جهت حفظ “ترمال بریک” بودن به یکدیگر متصل می شوند را طراحی نموده و تولید می نماید.

این کم های فلزی که بصورت دو تکه می باشند در دو طرف پانل دیواره، به راحتی نصب می گردند و با پیچ و مهره پنهان به یکدیگر متصل می گردند.

در محل نشیمنگاه گسکت روی کم یک قاب آلومینیومی که در زیر آن المنت قرار دارد طراحی گردیده است که با این طراحی اول اینکه المنت به راحتی قابل تعویض است و دوم ، سیم اتصال به منبع تغذیه المنت بر خلاف نمونه هاییکه روی درب نصب می شوند ثابت است و قطعی پیدا نمیکند و سوم اینکه المنت بدلیل قابلیت هدایت بالا حرارتی آلومینیوم با مصرف برق کمتر و زمان روشن بودن کمتر و در نتیجه عمر مفید بالاتر کار خواهد کرد.

 نصب و ریگلاژ آسان: 

با توجه به طراحی کم در دربها، نصب آن بسیار ساده و سریع انجام می گیرد و چون یراق بکار رفته در این درب ها قابلیت تنظیم در سه جهت را دارند، تنظیم درب به راحتی میسر است.

 

با توجه به فضا و اندازه دروازه های ورودی، درب های عایق در دو نوع کشویی و لولایی طراحی و تولید میگردند. در سردخانه ها یا گرم خانه هایی که فضای کافی برای باز و بسته شدن در های لولایی وجود ندارد و یا اندازه دهانه ورودی ها بزرگ میباشد از در های کشویی استفاده می شود.

 

 

 

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction