1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

قرنیز

مقدمه
امروزه دکوراسیون منزل یکی از الویت های هر خانواده شده است که با توجه به تنوع آن، یکی از زیر شاخه های تزیینی محصولات پی وی سی و زیر مجموعه آن می باشد. یکی از ابزارآلات مناسب جهت تزیین خانه قرنیز پی وی سی می باشد که اخیرا جایگزین نمونه های مشابه خود شده است به این علت که نصب بسیار راحت تری دارد و مقرون به صرفه تر از نمونه های سنگی و چوبی  می باشد وبا توجه به تکنولوژی جدید در تولید علاوه بر زیبایی خانه کاربری متفاوت تری نسبت به انواع مشابه دارد که می توان به عبور سیم های متفاوت در آن ذکر کرد.

قرنیز چیست؟

قرنیز  ابزاری ﺍز سنگ یا چوب یا پی وی سی می باشد که در پایین دیوﺍر ها نصب می‌شود. قرنیز  نسبت به دیوار برجسته تر می باشد و یکی از وظایف آن جلوگیری از آسیب به دیوار است که عموما مورد ضربه توسط وسایل منزل قرار می گیرد و یکی از کاربرد های منحصر به فرد قرنیز های شرکت پرشین پلاست نیز می توان به عبور سیم و کابلها از وسط آن اشاره نمود .این شرکت با الهام گرفتن از طرح سنگ قرنیز و قرنیز های پلی استایرن و به کمک تکنولوژی از این ابزار به عنوان یک ابزار جهت زیبا سازی منزل و کاربردی تر کردن آن کرده است. ساختار این محصول به گونه ای طراحی شده است که یک شاسی برای زیر کار ابتدا نصب نموده سپس سیم ها را از آن عبور داده و شاسی رو نصب می شود حتی می تواند جایگزین مناسبی بجای داکت ها باشد و علاوه بر اینکه کار داکت را انجام می دهد به ساختمان جلوه ویژه تری می دهد.
یکی دیگر از مزایای این محصول قابل شستشو بودن آن است این محصول قابل اشتعال نمی باشد و حتی زمانیکه بخواهیم دکوراسیون منزل را تغییر دهیم می توان با تعویض رنگ شاسی رو، با توجه به رنگ بندی و دکوراسیون جدید آن را تغییر داد.

انواع قرنیز

قرنیز سنگی
این نوع قرنیز عموما در فضاهایی به کار می رود که جنس کف از سنگ است ، در چنین حالتی بهتر است جنس سنگ به کار رفته در قرنیز با جنس سنگ کف یکی باشد . معمولا ارتفاع قرنیز در این حالت بین 10 تا 15 سانتیمتر است.
قرنیز چوبی
این نوع قرنیز در فضاهایی که جنس کف آنها از چوب یا همان پارکت است به کار می رود و بهتر است جنس چوب قرنیز و چوب پارکت کف یکسان باشند. ارتفاع این نوع قرنیز بین 6 تا 10 سانتیمتر است.
قرنیز pvc
این نوع قرنیز در فضاهایی که کف آنها سرامیک ، سنگ و یا لمینت است کاربرد دارد ، در دو حالت اول بهتر است رنگ قرنیز در تضاد با کف باشد و در صورتی که کف لمینت شده است بهتراست با آن همرنگ باشد . ارتفاع این نوع قرنیز نیز بین 6 تا 10 سانتی متر است.

کاربرد قرنیز

1-در خانه های که کف خانه لمینت یا کفپوش شده است.
در این نمونه کارها می توان گفت که پس از نصب لمینت یا کف پوش دور تا دور خانه یکسری فضاهای بازی در نظر گرفته می شود تا در صورت منبسط یا منقبض شدن کف پوش ها جایی برای بازی کردن داشته باشند بنا براین این فضای باز خود باعث بروز مشکلاتی همچون زشت شدن خانه و نیز محل جمع شدن گرد و خاک می باشد که برای رفع این عیب قرنیز پی وی سی کمک عمده ای می تواند به این موضوع بکند در حالت اول پس از نصب قرنیز چهره زیبای لمینت کار شده بیشتر به چشم می آید و در حالت دوم هم مانع از محل جمع شدن گردو خاک می شود.
2- در خانه هایی که کف ازجنس سرامیک یا سنگ می باشد.
در این حالت برای شکیل تر شدن خانه و یک جدا کننده بین دیوار و کف جلوه زیاتری می توان به خانه بخشید همچنین برای گوشه هایی که بصورت مناسب گچ یا نقاشی نشده اند می تواند مناسب باشد.

ابعاد قرنیز

قرنیز های تولیدی شرکت از لحاظ ارتفاع 9 سانتی متر و از لحاظ عرض 280 سانتی متر و نیز از لحاظ ضخامت 17 میلیمتر می باشد و همچنین از نظر شاسی زیر کار به دو دسته 3 و 9 سانتیمتری تقسیم می شوند. برای دیدن خود محصول می توانید به قسمت محصولات سایت مراجعه فرمایید.

رنگ قرنیز

برای انتخاب رنگ قرنیز بهتر است تا رنگ قرنیز را با کابین یا کمد ست کرد اما در کف هایی که لمینت یا کف پوش شده اند پیشنهاد ما این است که آنرا متضاد یا چند پرده تیره تر از کف پوش انتخاب کنید.
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction