خانه پیش ساخته چیست ؟

خانه پیش ساخته به خانه هایی اطلاق میگردد که دارای سرعت ساخت نسبتا بالاتری از ساختمان بنایی میباشد . و به دلیل سبک بودن در مقابل زلزله مقاومت بالاتری دارند .

 

فوم پلی اورتان چیست ؟

پلی‌یورتان‌ها را اولین بار اوتو بایر در سال ۱۹۳۷ در آلمان کشف کرد و بعد از آن این مواد با داشتن خواص ویژه پیشرفت بسیار زیادی را در انواع صنایع جهان داشتند. اولین پلی‌یورتان، از واکنش دی‌ایزوسیانات تولید شدند. آلیتان‌ها ترکیباتی هستند که در ساختار آنها پیوند یورتانی وجود دارد. پلی‌یورتان نام عمومی پلیمرهایی است که دارای پیوند یورتانی می‌باشند.گروه‌های ایزوسیانات به شدت واکنش پذیر بوده و به همین علت پیشرفت واکنش آنها نیاز به افزایش دما ندارد.

 

ورق آلوزینک چیست ؟

Zincalume , Aluzinc , Galvalume نام های تجاری مختلف از یک محصول که همان آلوزینک می باشد . آلوزینک (Aluzinc) فلز گالوانیزه نورد شده با ترکیب آلیاژی از آلومینیوم ، روی و سیلیکون است. از ورق های آلوزینک در ساندویچ پانل ها در مواقعی استفاده میگردد که دارای شرایط محیطی با اسیدیته بالا و یا رطوبت بالا می باشد . تمامی ورق ها در رنگ های متنوع و با انتخاب از رال رنگ و با پوشش از نوع سوپر پلی استر کوره ای و رنگ پرایمر کوره ای از داخل در محل اتصال ورق با فوم جهت چسبندگی بهتر میباشد .

 

سقف عرشه فولادی چیست ؟

سقف‌هایی هستند که با استفاده از دو عنصر ورق‌های فولادی گالوانیزه ذوزنقه‌ای شکل تحتانی و برش گیرها که در این نوع سقف‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد از سایر سقف‌ها متمایز می‌شود و البته با استفاده از آرماتوربندی و بتن ریزی بر روی این ورق فولادی، این نوع سقف اجرا می‌شود. از بخش‌های اصلی سقف عرشه فولادی باید به تیرهای فرعی مورد نیاز در بین تیرهای اصلی سازه اشاره نمود.ورق فولادی مهم‌ترین مصالح به کار رفته می‌باشد که برای ساخت آن ورق فولادی گالوانیزه استفاده میشود .

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Kaucibus eu laoreet nunc

کفپوشهای صنعتی رایج دنیا به دو دسته تقسیم می شوند:

کاربرد کفپوشهای سخت صنعتی تاریخچه ای وسیع در صنعت داشته و جایگزین مطمئن ، مقاوم و ارزان برای پوششهای سنتی می باشد .
فرمولاسیون مخصوص جهت ساخت با تنوع کاربری متغیر بوده و با توجه به نیاز هر صنعت کارشناسان مهندسی فروش شرکت ، بهترین گزینه را بر اساس بهره برداری هر واحد صنعتی و نیاز مشتری پیشنهاد می دهند .کفپوش سخت صنعتی شرکت  Bautech بر پایه مواد معدنی و متشکل از دانه های سخت معدنی ، سیمان مخصوص ، بیندر ، پیگمنت و سر باره فولادی که دارای مقاومتهای فشاری و مکانیکی بسیار بالائی می باشد . درجه سختی مواد با توجه به نوع محصول بین 6.5  تا 10در واحد mohs بوده و استـفاده از این کفپـوش روی بتـن تازه بصـورت خشـک پاشDry shake)) و روی بــتن قــدیمی( بصــورت ملات high performance  با استفــاده از یـک لایـه پرایمـر  ) جهت کاربـری سبـک و سنگیـن کامـلاً دارای توجیه فنی و اقتصادی است.

 

دلیل استفاده از این کفپوش :

* قیمت ارزان در مقایسه سایر پوششهای مشابه .

* دارای گارانتی پنج ساله.

* قابلیت تحمل بارهای مکانیکی بالا ( حتی تردد ماشین آلات زنجیردار در نوع ملات کفپوش (.

* عدم جذب انواع روغن ، آلودگی های محیطی و صنعتی  .

* عدم تولید گرد و غبار ( Anti Dust) و عدم تولید باکتری مناسب جهت محیط های بهداشتی ، غذایی و مکانهای حساس به خاک.

* نداشتن سایش کفپوش ( در مقایسه با بتن 350 یا سایر پوششها (.

* غیر قابل اشتعال .

* ضد لغزش (Non Slip) در صورت شستشوی مداوم .

* مقاومت بالای فشاری ، مکانیکی ، کششی و مقاوم در برابر بارهای استاتیکی و دینامیکی .

* عدم جدائی کفپوش از بتن بر اثر شستشو یا تردد زیاد ( در مقایسه با سنگ ، سرامیک و سایر پوششهای سنتی دیگر(.

*  امکان تحویل روزانه حداکثر500 تا 1000 مترمربع( در صورت مهیا بودن شرایط  تحویل بتن   بتن ریزی و اجرای همزمان کفپوش بتن سخت(.

* یکپارچگی کفپوش با حداقل درزهای انقباضی ( مجازی (.

* دارای تنوع رنگ صنعتی و ثابت شامل : خاکستری تیره و روشن ، نوک مدادی ، قرمز ، قهوه ای ، سبز ، زرد ، بژ ، آبی روشن و تیره .موارد مصرف:
- روکش سطوح صنعتی که در معرض ضربه و تردد ماشین آلات و سایش ناشی از آن می باشد.
- سطوح بتنی که نبود خاک حائز اهمیت می باشد.
- سطوح بتنی که در معرض ریزش روغن یا آب می باشد.
- کف های صنعتی که نیازمند تنوع رنگ می باشد.
- فضاهایی که نیازمند شستشوی مداوم و صیقلی بودن کف می باشد.

کاربرد :

 با توجه به موارد ذکر شده ، از کفپوش سخت  صنعتی در مکان های ذیل می توان استفاده نمود:

کارخـانجات خـــودرو سازی، قطعه سازی ، تعمیرگاههای صنعتی ، سالنهای تولید و انبار،  صنایع غذائی، کارخانجات لبنیات ، کارخانجات بسته بندی، صنایع داروئی ، صنایع نفت و گاز پتروشیمی ،صنایع ریخته گری ، نورد  لوله، صنایع سنگین ، نیروگاهها کشتارگاهها سرد خانه ها  ،محوطه سازی ، پارکینگهای طبقاتی و غیره .

کفپوشهای صنعتی با توجه به نوع اجرا به دو دسته تقسیم می شود:

* کفپوش صنعتی برای بتن تازه ، به صورت خشکه پاشه
(fresh on fresh).

* کفپوش صنعتی برای بتن های قدیمی(fresh on old).

مراحل اجرای بتن سخت:

کفپوش های صنعتی مناسب روی بتن تازه:

در این سیستم پس از بررسی نوع پروژه و اطلاعات ارائه شده از کارفرما ، یا طبق طراحی های انجام گرفته از سوی کارفرما اقدام به اجرای پروژه می گردد و یا طبق طراحی و محاسبه های انجام شده از سوی دفتر فنی شرکت صورت می گیرد .

سپس اجرای مقدمات بتن ریزی نظیر کنترل تراکم خاک ، قالب بندی ، آرماتوربندی و در پایان عملیات بتن ریزی ، تسطیح بتن و اجرای ماله پروانه جهت آماده سازی اجرای پودر بوتک.

پس از اجرای بتن و بعد از گذشت حدود 1 الی 2 ساعت ، پودر بوتک روی بتن تازه ریخته می شود . پودر پاشیده شده روی بتن ، آب بتن را جذب کرده حالت خمیری پیدا کرده آماده پرداخت می شود .

سپس با ماله های پروانه ای تک ملخه یا دو ملخه به مدت 7 تا 10 ساعت بسته به شرایط آب و هوایی عملیات پرداخت صورت می گیرد ، که این پروسه باعث اختلاط کامل پودر بوتک با بتن  تازه می گردد .

مشخصات کلی کفپوشهای صنعتی پایه سیمانی:

ترکیب مواد معدنی ، دانه های فلزی ، پیگمنت و سایر افزودنی ها در محصولات پایه سیمانی شرکت بوتک به نحوی طراحی شده که علاوه بر مقاومت فشاری بالا دارای خواص بسیار متنوعی میباشد.

- عدم تولید گرد و غبار از کف (Anti dust).

- عدم تغییر رنگ و افزایش براقیت در اثر تردد (وجود رنگدانه های معدنی).

- سهولت در اجرا.

- تحمل مقاومت فشاری تا 160 مگا پاسکال.

- قابلیت تردد ماشین آلات سنگین یا حتی زنجیر دار.

- عدم لغزش پرسنل روی کفپوش(Non slip).

- تنوع رنگ و قابلیت رنگ بندی و ایجاد حاشیه در کف سوله های صنعتی .

- صرفه اقتصادی در مقایسه با پوششهای سنتی .

- قابلیت استفاده روی بتن تازه و قدیمی   (Fresh on old and fresh on fresh).

- عدم رشد میکرو ارگانیزمها .

عدم شناخت و اطلاعات کافی برخی از کارفرمایان از پیشرفت های جدید صنعتی ، بعضاً باعث تحمیل هزینه  و ایجاد مخارج مازاد در پروژه های صنعتی مختلف می گردد . صاحبان واحد های کوچک بصورت سنتی تمایل به استفاده از کاشی ، سرامیک ، سنگ و یا حتی موزائیک در کف کارخانجات دارند . در بازدید ها و تحقیقهای به عمل آمده به دفعات مشاهده شده که بر اثر تردد لیفتراک یا ریزش آب ، سنگ یا سرامیک دچار جداشدگی گردیده است.
* شایان ذکر است دلیل این تمایل عدم شناخت از سایر محصولات موجود می باشد .

ساندویچ پانل چیست ؟

ساندویچ پنل (به انگلیسی: Sandwich panel) یا پنل کمپوزیت آلومینیم (ACP) (به انگلیسی: Aluminium Composite Panel) و همچنین مصالح کمپوزیتی آلمینیومی (ACM) (به انگلیسی: Aluminium Composite Material) از ترکیبات سبک و مرکبی تشکیل شده است که از دو طرف به دو لایه محدود شده است و در میان آن یک لایه عایق قرار دارد ، این عایق نرم و انعطاف‌پذیر است.

نحوه نصب ساندویچ پانل

از آنجایی که برای سازه‌های ساخته شده با ساندویچ پانل مواردی مانند عایق حرارتی و صوتی، مقاومت در برابر رطوبت، ضد احتراق و حفظ زیبایی از اهمیت بالایی برخوردارند، باید نکات زیر در نصب پانل مورد توجه قرار گیرد: – اتصال پانل به ساختمان و تمامی نقاط اتصال پانل‌ها به یکدیگر در گوشه‌ها توسط فلاشینگ با ضخامت ۱ تا ۲ میلیمتر صورت پذیرد. – درزبندی پانل‌ها توسط چسب پلی یورتان انجام گیرد.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction