خانه پیش ساخته چیست ؟

خانه پیش ساخته به خانه هایی اطلاق میگردد که دارای سرعت ساخت نسبتا بالاتری از ساختمان بنایی میباشد . و به دلیل سبک بودن در مقابل زلزله مقاومت بالاتری دارند .

 

فوم پلی اورتان چیست ؟

پلی‌یورتان‌ها را اولین بار اوتو بایر در سال ۱۹۳۷ در آلمان کشف کرد و بعد از آن این مواد با داشتن خواص ویژه پیشرفت بسیار زیادی را در انواع صنایع جهان داشتند. اولین پلی‌یورتان، از واکنش دی‌ایزوسیانات تولید شدند. آلیتان‌ها ترکیباتی هستند که در ساختار آنها پیوند یورتانی وجود دارد. پلی‌یورتان نام عمومی پلیمرهایی است که دارای پیوند یورتانی می‌باشند.گروه‌های ایزوسیانات به شدت واکنش پذیر بوده و به همین علت پیشرفت واکنش آنها نیاز به افزایش دما ندارد.

 

ورق آلوزینک چیست ؟

Zincalume , Aluzinc , Galvalume نام های تجاری مختلف از یک محصول که همان آلوزینک می باشد . آلوزینک (Aluzinc) فلز گالوانیزه نورد شده با ترکیب آلیاژی از آلومینیوم ، روی و سیلیکون است. از ورق های آلوزینک در ساندویچ پانل ها در مواقعی استفاده میگردد که دارای شرایط محیطی با اسیدیته بالا و یا رطوبت بالا می باشد . تمامی ورق ها در رنگ های متنوع و با انتخاب از رال رنگ و با پوشش از نوع سوپر پلی استر کوره ای و رنگ پرایمر کوره ای از داخل در محل اتصال ورق با فوم جهت چسبندگی بهتر میباشد .

 

سقف عرشه فولادی چیست ؟

سقف‌هایی هستند که با استفاده از دو عنصر ورق‌های فولادی گالوانیزه ذوزنقه‌ای شکل تحتانی و برش گیرها که در این نوع سقف‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد از سایر سقف‌ها متمایز می‌شود و البته با استفاده از آرماتوربندی و بتن ریزی بر روی این ورق فولادی، این نوع سقف اجرا می‌شود. از بخش‌های اصلی سقف عرشه فولادی باید به تیرهای فرعی مورد نیاز در بین تیرهای اصلی سازه اشاره نمود.ورق فولادی مهم‌ترین مصالح به کار رفته می‌باشد که برای ساخت آن ورق فولادی گالوانیزه استفاده میشود .

 

4.6428571428571 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.64 (7 Votes)

 

ورق یکی از مصالح پرکاربرد در ساختمان سازی میباشد . و بنا به تنوع کاربری ورق ، تنوع ورق نیز بسیار زیاد است .

 انواع ورق شامل :

 ورق گالوانیزه

 ورق آلوزینک

ورق گالوانیزه و ورق آلوزینک در به صورت رولی تولید میشوند .عرض ورق گالوانیزه و ورق آلوزینک میتواند از 70 تا 130 سانتیمتر باشد . و ضخامت ورق گالوانیزه و ورق آلوزینک از 0.2 میلیمتر تا 2 میلیمتر برای مصارف ساختمانی میباشد  .

بیشترین کاربرد ورق آلوزینک و ورق گالوانیزه به عنوان پوشش بام میباشد .ورق گالوانیزه  و ورق آلوزینک در ضخامت 0.5 میلیمتر و عرض 125 سانتیمتر بیشترین کاربرد به عنوان پوشش بام دارد .

ورق گالوانیزه نسبت به ورق آلوزینک مصرف بیشتری در کشور دارد . ورق گالوانیزه به دو صورت خام و رنگی در بازار موجود است و مسلما قیمت ورق رنگی گالوانیزه از ورق خام گرانتر میباشد و رنگ ورق گالوانیزه به صورت پیش رنگ کوره ای میباشد .

رنگ ورق گالوانیزه را میتوان از رال رنگ انتخاب نمود و با توجه به تنوع رنگ بندی ورق گالوانیزه انتخاب مشتری انتخاب دقیق تری خواهد داشت
تمامی خصوصیات ذکر شده برای ورق گالونیزه در مورد ورق آلوزینک نیز صدق میکند ، با این تفاوت که ورق آلوزینک در مقابل رطوبت و فضاهای شرجی مقاومت بیشتری دارد

دلیل مقاومت ورق آلوزینک در مقابل رطوبت وجود آلومینیوم در ساختار ورق میباشد .

ساختار ورق آلوزینک دارای آلومینیوم میباشد و قیمت ورق آلوزینک نسبت به ورق گالوانیزه گرانتر میباشد .

برای استفاده از ورق آلوزینک و ورق گالوانیزه ممکن است به صورت ساده و برش خورده استفاده میشود ، ولی بیشترین استفاده ورق گالوانیزه و ورق آلوزینک با طرح شادولاین و یا طرح سفال و یا طرح سینوسی میباشد .

طرح شادولاین ورق آلوزینک و ورق گالوانیزه بسیار کاربرد دارد و قیمت مقرون به صرفه تری نسبت به طرح سفال دارد.

ساختمان پیش ساخته _ ویلا پیش ساخته _ ساندویچ پانل _ نصب ساندویچ پانل _ تجهیزکارگاه _ خانه پیش ساخته
ساختمان پیش ساخته _ ویلا پیش ساخته _ ساندویچ پانل _ نصب ساندویچ پانل _ تجهیزکارگاه _ خانه پیش ساخته

 

طرح سفال ورق آلوزینک و ورق گالوانیزه انواع مختلفی دارد و نسبت به طرح شادولاین گرانتر میباشد .ولی طرح شکیل تری میباشد .

ساختمان پیش ساخته _ ویلا پیش ساخته _ ساندویچ پانل _ نصب ساندویچ پانل _ تجهیزکارگاه _ خانه پیش ساخته
ساختمان پیش ساخته _ ویلا پیش ساخته _ ساندویچ پانل _ نصب ساندویچ پانل _ تجهیزکارگاه _ خانه پیش ساخته

 

علاوه بر طرح شادولاین و طرح سفال در ورق آلوزینک و ورق گالوانیزه طرح سینوسی نیز استفاده میشود .این طرح از طرح شادولاین و طرح سفال قیمت ارزانتری دارد .

ساختمان پیش ساخته _ ویلا پیش ساخته _ ساندویچ پانل _ نصب ساندویچ پانل _ تجهیزکارگاه _ خانه پیش ساخته
ساختمان پیش ساخته _ ویلا پیش ساخته _ ساندویچ پانل _ نصب ساندویچ پانل _ تجهیزکارگاه _ خانه پیش ساخته

 

 

در ورق آلوزینک و ورق گالوانیزه باید دقت شود که پس از ایجاد طرح مورد نظر (طرح سفال یا طرح شادولاین یا طرح سینوسی ) عرض ورق گالوانیزه یا ورق آلوزینک کم میشود ، پس در هنگام سفارش ورق گالوانیزه یا ورق آلوزینک میزان کم شدن ورق پس از شادولاین یا طرح سفال یا طرح سینوسی در نظر گرفته شود ، برای مثال ورق آلوزینک یا ورق گالوانیزه عرض 1.25 پس از طرح شادولاین به عرض یک متر و یا حتی به 90 سانتی متر میرسد .

پس در هنگام خرید با کارخانه ای که قرار است ورق آلوزینک یا ورق گالوانیزه را طرح سفال یا طرح شادولاین یا طرح سینوسی کند مشورت کرده و مقدار ورق آلوزینک یا ورق گالوانیزه را پس از اعمال طرح جویا شد .

میزان اورلپ در نصب ورق 10 سانتیمتر در ورق گالوانیزه یا ورق آلوزینک میباشد .ولی از کارخانه ای که قرار است ورق آلوزینک یا ورق گالوانیزه طرح سفال یا طرح شادولاین یا طرح سینوسی اعمال کند اطلاعات لازم را جویا شد .

 

 

نصب ساندویچ پانل سقفی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ساندویچ پانل چیست ؟

ساندویچ پنل (به انگلیسی: Sandwich panel) یا پنل کمپوزیت آلومینیم (ACP) (به انگلیسی: Aluminium Composite Panel) و همچنین مصالح کمپوزیتی آلمینیومی (ACM) (به انگلیسی: Aluminium Composite Material) از ترکیبات سبک و مرکبی تشکیل شده است که از دو طرف به دو لایه محدود شده است و در میان آن یک لایه عایق قرار دارد ، این عایق نرم و انعطاف‌پذیر است.

نحوه نصب ساندویچ پانل

از آنجایی که برای سازه‌های ساخته شده با ساندویچ پانل مواردی مانند عایق حرارتی و صوتی، مقاومت در برابر رطوبت، ضد احتراق و حفظ زیبایی از اهمیت بالایی برخوردارند، باید نکات زیر در نصب پانل مورد توجه قرار گیرد: – اتصال پانل به ساختمان و تمامی نقاط اتصال پانل‌ها به یکدیگر در گوشه‌ها توسط فلاشینگ با ضخامت ۱ تا ۲ میلیمتر صورت پذیرد. – درزبندی پانل‌ها توسط چسب پلی یورتان انجام گیرد.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction