خانه پیش ساخته چیست ؟

خانه پیش ساخته به خانه هایی اطلاق میگردد که دارای سرعت ساخت نسبتا بالاتری از ساختمان بنایی میباشد . و به دلیل سبک بودن در مقابل زلزله مقاومت بالاتری دارند .

 

فوم پلی اورتان چیست ؟

پلی‌یورتان‌ها را اولین بار اوتو بایر در سال ۱۹۳۷ در آلمان کشف کرد و بعد از آن این مواد با داشتن خواص ویژه پیشرفت بسیار زیادی را در انواع صنایع جهان داشتند. اولین پلی‌یورتان، از واکنش دی‌ایزوسیانات تولید شدند. آلیتان‌ها ترکیباتی هستند که در ساختار آنها پیوند یورتانی وجود دارد. پلی‌یورتان نام عمومی پلیمرهایی است که دارای پیوند یورتانی می‌باشند.گروه‌های ایزوسیانات به شدت واکنش پذیر بوده و به همین علت پیشرفت واکنش آنها نیاز به افزایش دما ندارد.

 

ورق آلوزینک چیست ؟

Zincalume , Aluzinc , Galvalume نام های تجاری مختلف از یک محصول که همان آلوزینک می باشد . آلوزینک (Aluzinc) فلز گالوانیزه نورد شده با ترکیب آلیاژی از آلومینیوم ، روی و سیلیکون است. از ورق های آلوزینک در ساندویچ پانل ها در مواقعی استفاده میگردد که دارای شرایط محیطی با اسیدیته بالا و یا رطوبت بالا می باشد . تمامی ورق ها در رنگ های متنوع و با انتخاب از رال رنگ و با پوشش از نوع سوپر پلی استر کوره ای و رنگ پرایمر کوره ای از داخل در محل اتصال ورق با فوم جهت چسبندگی بهتر میباشد .

 

سقف عرشه فولادی چیست ؟

سقف‌هایی هستند که با استفاده از دو عنصر ورق‌های فولادی گالوانیزه ذوزنقه‌ای شکل تحتانی و برش گیرها که در این نوع سقف‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد از سایر سقف‌ها متمایز می‌شود و البته با استفاده از آرماتوربندی و بتن ریزی بر روی این ورق فولادی، این نوع سقف اجرا می‌شود. از بخش‌های اصلی سقف عرشه فولادی باید به تیرهای فرعی مورد نیاز در بین تیرهای اصلی سازه اشاره نمود.ورق فولادی مهم‌ترین مصالح به کار رفته می‌باشد که برای ساخت آن ورق فولادی گالوانیزه استفاده میشود .

 

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (5 Votes)

قیمت ساندویچ پانل

قیمت ساندویچ پانل در کارخانه های مختلف در سراسر کشور مختلف میباشد .

قیمت ساندویچ پانل با توجه به فوم قابل استفاده ساندویچ پانل و نوع ورق مصرفی ساندویچ پنل و شرایط تولید و بسته بندی ساندویچ پانل قابل بررسی میباشد .

علاوه بر این موارد برند بودن یک محصول نیز بر روی قیمت ساندویچ پانل تاثیر میگذارد ، حال آنکه با بررسی بسیار مختصر در نوع مواد مصرفی ساندویچ پانل متوجه میشویم که فقط برند بودن ساندویچ پانل دلیل بر کیفیت محصول نیست و برای خرید ساندویچ پانل یا هر محصول دیگری دقت در جزئیات محصول بسیار مهم و کلیدی میباشد .

برای انتخاب ساندویچ پانل به مسائل زیر دقت فرمایید :

نوع فوم مصرفی در ساندویچ پانل میتواند فوم پلی اوریتان یا پلی استایرن و یا پشم سنگ باشد .

با توجه به کاربری ساندویچ پانل تولید شده با فوم پلی اوریتان کیفیت بالاتری نسبت به پلی استایرن دارد .البته نا گفته نماند پلی استایرن xps کیفیت بالاتری نسبت به پلی استایرن معمولی دارد . و مسلما قیمت بالاتری نسبت به ساندویچ پنل پلی استایرن معمولی دارد .

فوم پلی اورتان در ساندویچ پنل انواع متلفی دارد و با کلمات اختصاری B1 ، B2 ، B3 درجه بندی میشود .

این درجه بندی براساس میزان اشتعال فوم پلی اورتان میباشد .

این نکته در ساندویچ پنل بسیار حائز اهمیت میباشد ، زیرا ممکن است به دلیل عدم آگاهی در خرید ساندویچ پنل و عدم آگاهی در خرید ساندویچ پنل با فوم پلی اورتان با کیفیت پایین تری خریداری کنیم .

ساندویچ پنل با فوم پلی اورتان B3 پایین ترین کیفیت را دارا میباشد . و ساندویچ پانل با فوم پلی اورتان B2 نسبتا مناسب تر و با کیفیت تر میباشد .ساندویچ پانل با فوم پلی اورتان B1 در کشور بسیار کم تولید میشود .

نوع دیگر ساندویچ پانل با فوم پلی اورتان PIR  میباشد که کیفیت بسیار بالایی دارد و مسلما قیمت بالاتری نیز دارد .

ساندویچ پانل پشم سنگ یکی از جدیدترین محصولات ساندویچ پنل میباشد که از لحاظ عایق حرارتی و صوتی بسیار مناسب و کارآمد میباشد ، علاوه بر این مشکلات و نگرانی اشتعال و ایجاد دود سمی در ساندویچ پانل را به صفر می رساند و فقط در موقع نصب با ماسک و لباس مخصوص باید نصب شود و ممکن است در تماس با بدن دچار حساسیت پوستی شود .و تنها عیب ساندویچ پانل پشم سنگ این است که بعد از چندین سال ساندویچ پانل پشم سنگ کارایی قبلی را در عایق حرارتی و صوتی کمتر دارد .

مورد دیگر در فوم ساندویچ پنل دانسیته و فشردگی فوم میباشد که به صورت معمول دانسیته 40 در ساندویچ پنل تولید و مصرف میشود .

مسلما اگر مقدار دانسیته فوم ساندویچ پنل کمتر شود قیمت ساندویچ پانل ارزان تر میشود . ولی عایق حرارتی و صوتی فوم پلی اورتان ساندویچ پانل کاهش می یابد .

بعد از انتخاب فوم ساندویچ پانل و مشخص شدن نوع ساندویچ پانل به ورق های دو طرف ساندویچ پنل میرسیم که دارای تنوع و حق انتخاب بیشتری میباشد .

نوع ورق میتواند با توجه به شرایط محیطی و جغرافیایی قابل انتخاب میباشد که دارای انواع مختلفی در ساندویچ پانل میباشد : ورق آلوزینک ، ورق آلومینیوم ، ورق گالوانیزه

ساندویچ پانل با ورق گالوانیزه بیشترین استفاده را در سطح کشور دارد و البته قیمت پایین تری نسبت به ورق آلوزینک و آلومینیوم دارد .ساندویچ پانل با ورق گالوانیزه با توجه به کیفیت کارخانه باید پیش رنگ کوره ای باشد و دارای ضخامت های مختلفی در ساندویچ پانل میباشد .از 0.3 میلیمتر تا 0.7 میلیمتر

البته به صورت معمول ساندویچ پانل با ورق گالوانیزه دارای ضخامت 0.5 و بعد 0.4 در ساندویچ پانل استفاده میشود .

و اگر ساندویچ پانل سقفی باشد ، شرط مناسب این است که دو طرف 0.5 باشد ، ولی برای اقتصادی شدن خرید ساندویچ پانل میتوان یک طرف 0.4 و یک طرف 0.5 ساندویچ پنل را سفارش داد.

ساندویچ پانل با ورق آلوزینک در فضاها و مناطق شرجی و مرطوب استفاده میشود . این نوع ساندویچ پانل قیمت بالاتری بین 2000 تا 3000 تومان نسبت به ساندویچ پانل با ورق گالوانیزه دارد .

ضخامت های ورق ساندویچ پانل نیز همانند ساندویچ پنل با ورق گالوانیزه قابل تغییر میباشد .

ساندویچ پانل با ورق آلومینیوم در کشور کاربرد کمی دارد .

علاوه بر تمامی شرایط های مختلف یک ساندویچ پانل رنگ ساندویچ پانل قابل انتخاب میباشد که تاثیری بر روی قیمت ساندویچ پانل ندارد ولی اگر طرح ساندویچ پانل و نوع اتصال ساندویچ پانل خاص و ویژه باشد بر روی قیمت ساندویچ پانل تاثیرگذار است .

تمامی شرایط ذکر شده و انتخاب های متنوع ساندویچ پانل در اکثر کارخانه ها در متراژ بالای 500 مترمربع ساندویچ پانل قابل انتخاب میباشد و اگر متراژ ساندویچ پانل کمتر از 500 متر مربع باشد ، حق انتخاب کمتری به دلیل خط تولید دستگاه ساندویچ پانل به خریدار ساندویچ پانل میدهد .

در اکثر کارخانه ها تحویل ساندیچ پنل درب کارخانه میباشد . و این موضوع نیز در قیمت ساندویچ پانل تاثیرگذار میباشد .

ساندویچ پانل چیست ؟

ساندویچ پنل (به انگلیسی: Sandwich panel) یا پنل کمپوزیت آلومینیم (ACP) (به انگلیسی: Aluminium Composite Panel) و همچنین مصالح کمپوزیتی آلمینیومی (ACM) (به انگلیسی: Aluminium Composite Material) از ترکیبات سبک و مرکبی تشکیل شده است که از دو طرف به دو لایه محدود شده است و در میان آن یک لایه عایق قرار دارد ، این عایق نرم و انعطاف‌پذیر است.

نحوه نصب ساندویچ پانل

از آنجایی که برای سازه‌های ساخته شده با ساندویچ پانل مواردی مانند عایق حرارتی و صوتی، مقاومت در برابر رطوبت، ضد احتراق و حفظ زیبایی از اهمیت بالایی برخوردارند، باید نکات زیر در نصب پانل مورد توجه قرار گیرد: – اتصال پانل به ساختمان و تمامی نقاط اتصال پانل‌ها به یکدیگر در گوشه‌ها توسط فلاشینگ با ضخامت ۱ تا ۲ میلیمتر صورت پذیرد. – درزبندی پانل‌ها توسط چسب پلی یورتان انجام گیرد.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction