خانه پیش ساخته چیست ؟

خانه پیش ساخته به خانه هایی اطلاق میگردد که دارای سرعت ساخت نسبتا بالاتری از ساختمان بنایی میباشد . و به دلیل سبک بودن در مقابل زلزله مقاومت بالاتری دارند .

 

فوم پلی اورتان چیست ؟

پلی‌یورتان‌ها را اولین بار اوتو بایر در سال ۱۹۳۷ در آلمان کشف کرد و بعد از آن این مواد با داشتن خواص ویژه پیشرفت بسیار زیادی را در انواع صنایع جهان داشتند. اولین پلی‌یورتان، از واکنش دی‌ایزوسیانات تولید شدند. آلیتان‌ها ترکیباتی هستند که در ساختار آنها پیوند یورتانی وجود دارد. پلی‌یورتان نام عمومی پلیمرهایی است که دارای پیوند یورتانی می‌باشند.گروه‌های ایزوسیانات به شدت واکنش پذیر بوده و به همین علت پیشرفت واکنش آنها نیاز به افزایش دما ندارد.

 

ورق آلوزینک چیست ؟

Zincalume , Aluzinc , Galvalume نام های تجاری مختلف از یک محصول که همان آلوزینک می باشد . آلوزینک (Aluzinc) فلز گالوانیزه نورد شده با ترکیب آلیاژی از آلومینیوم ، روی و سیلیکون است. از ورق های آلوزینک در ساندویچ پانل ها در مواقعی استفاده میگردد که دارای شرایط محیطی با اسیدیته بالا و یا رطوبت بالا می باشد . تمامی ورق ها در رنگ های متنوع و با انتخاب از رال رنگ و با پوشش از نوع سوپر پلی استر کوره ای و رنگ پرایمر کوره ای از داخل در محل اتصال ورق با فوم جهت چسبندگی بهتر میباشد .

 

سقف عرشه فولادی چیست ؟

سقف‌هایی هستند که با استفاده از دو عنصر ورق‌های فولادی گالوانیزه ذوزنقه‌ای شکل تحتانی و برش گیرها که در این نوع سقف‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد از سایر سقف‌ها متمایز می‌شود و البته با استفاده از آرماتوربندی و بتن ریزی بر روی این ورق فولادی، این نوع سقف اجرا می‌شود. از بخش‌های اصلی سقف عرشه فولادی باید به تیرهای فرعی مورد نیاز در بین تیرهای اصلی سازه اشاره نمود.ورق فولادی مهم‌ترین مصالح به کار رفته می‌باشد که برای ساخت آن ورق فولادی گالوانیزه استفاده میشود .

 

4.8333333333333 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.83 (3 Votes)

ساندویچ پانل سقفی :

همانطور در در مطالب دیگر سایت به طور کافی در مورد تعریف ساندویچ پانل بیان شده است ، با توجه به این تعاریف و به صورت خلاصه میتوان گفت که ساندویچ پانل محصولی مرکب از سه لایه میباشد که دو لایه دو طرف آن ورق میباشد که نوع ورق میتواند آلوزینک یا گالوانیزه باشد . و لایه میانی ساندویچ پانل فوم پلی اورتان یا پلی استایرن میباشد که فوم پلی اروتان در ساندویچ پانل مقاومت حرارتی و صوتی بالاتر و کیفیت بسیار بالاتری نسبت به فوم پلی استایرن دارد .علاوه بر این در ساندویچ پانل های فوم پلی اورتان نسبت به فوم پلی استایرن نسوزتر میباشد ، یعنی فوم پلی استایرن در مقابل آتش به راحتی شعله ور میشود و دود سمی تولید میکند ولی فوم پلی اورتان در مقابل آتش سوزی مقاوم بوده و دود سمی تولید نمیکند .

علاوه بر این فوم های پلی اورتان دارای درجه بندی میباشند که نوع معمول در اکثر کارخانه های معتبر فوم B2 میباشد .

حال باتوجه به توضیحات ذکر شده ساندویچ پانل در انواع مختلفی تولید میشوند :

ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل کلین روم

ساندویچ پانل سردخانه ای

ساندویچ پانل سقفی همانطور که از نام ساندویچ پانل مشخص است کاربرد در سقف دارد ، یعنی این ساندویچ پانل طوری طراحی شده اند که در سقف های شیبدار مسیر برف و باران را به آبرو هدایت میکنند .

ساندویچ پانل سقفی در هر کارخانه ای طرح ها و مدل های مختلفی دارد ولی طرح رایج و عمومی ساندویچ پانل سقفی ، طرح پنج گام میباشد .

ساندویچ پانل سقفی پنج گام دارای اختلاف اندازه میباشد

به طور مثال اگر ساندویچ پانل سقفی با ضخامت 4 سانتبمتر انتخاب کنین این ساندویچ پانل سقفی دارای ضخامت 4 سانت میباشد و قسمت برامدگی ها و گام های ساندویچ پانل سقف 2 سانتی متر میباشد .یعنی ساندویچ پانل سقفی 4 سانتیمتری دارای ضخامت 4 - 6 سانتیمتر میباشد .

 

 

 

ساندویچ پانل چیست ؟

ساندویچ پنل (به انگلیسی: Sandwich panel) یا پنل کمپوزیت آلومینیم (ACP) (به انگلیسی: Aluminium Composite Panel) و همچنین مصالح کمپوزیتی آلمینیومی (ACM) (به انگلیسی: Aluminium Composite Material) از ترکیبات سبک و مرکبی تشکیل شده است که از دو طرف به دو لایه محدود شده است و در میان آن یک لایه عایق قرار دارد ، این عایق نرم و انعطاف‌پذیر است.

نحوه نصب ساندویچ پانل

از آنجایی که برای سازه‌های ساخته شده با ساندویچ پانل مواردی مانند عایق حرارتی و صوتی، مقاومت در برابر رطوبت، ضد احتراق و حفظ زیبایی از اهمیت بالایی برخوردارند، باید نکات زیر در نصب پانل مورد توجه قرار گیرد: – اتصال پانل به ساختمان و تمامی نقاط اتصال پانل‌ها به یکدیگر در گوشه‌ها توسط فلاشینگ با ضخامت ۱ تا ۲ میلیمتر صورت پذیرد. – درزبندی پانل‌ها توسط چسب پلی یورتان انجام گیرد.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction